Wersja polska English version

2010.09 Instytut Chemii Przemysłowej

Instytut Chemii PrzemysłowejPortal internetowy Instytutu Chemii Przemysłowej – wiodącej jednostki badawczo –rozwojowej o niemal 90 letniej tradycji. Celem budowy nowego portalu było wzmocnienie wizerunku Instytutu, jako jednostki nowoczesnej i sprawnej w działaniu, ale jednocześnie przedstawienie instytuacji o wieloletnich tradycjach. Głównym celem projektu strony było zbudowanie kanału komunikowania się Instytutu z otoczeniem, z zachowaniem dotychczasowego – informacyjnego charakteru portalu oraz rozszerzeniem o nowe, wymagane funkcjonalności biznesowe.

Ogromna ilość informacji znajdujących się w serwisie i jego wielopoziomowość wymagała niezwykłej staranności przy projektowaniu funkcjonalności strony. Wymagała również dużej troski o stronę techniczną tego projektu. Panel administracyjny został dostosowany do specyficznych wymagań tego portalu. Prawa administracyjne zostały podzielone, z uwzględnieniem różnych poziomów dostępu do edycji treści a sama treść uporządkowana w drzewie menu, w sposób możliwie najbardziej przejrzysty.

Portal posiada nowy, wygodny w obsłudze, moduł PRZETARGI – umożliwiający śledzenie przebiegu Postępowania przetargowego (duże archiwum przetargów, ogłoszenia o wszczęciu Postępowania, wyborze oferty i udzieleniu zamówienia). Moduł pozwala na dodawanie nowych przetargów, wraz ze specyfikacjami (SIWZ) i informacjami dodatkowymi (terminy rozpoczęcia, zakończenia Postępowania) i jest w dużej mierze zautomatyzowany.

Część treści na stronie dostępna jest tylko dla osób zalogowanych w systemie (Prenumeratorzy). Administratorzy strony mają możliwość dodawania galerii zdjęć, zmiany banerów, tworzenia formularzy kontaktowych i określania terminów ukazania się artykułów na stronie, jak również zakończenia ich edycji (moduł POCZEKALNIA) a dzięki modułowi HISTORIA podgląd a nawet powrót do wcześniejszych wersji artykułów. Dzięki możliwości wyboru spośród kilku zdefiniowanych layoutów wprowadzanie nowej treści i dostosowywanie strony do wymagań redaktora jest proste i efektywne.

.

Nota prawna