Wersja polska English version

Systemy ochrony i składowania danych

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w dziedzinie systemów ochrony i składowania danych, w której jesteśmy w stanie spełnić współcześnie stawiane wymagania. Nasza oferta obejmuje rozwiązania od prostego tworzenia kopii zapasowych po zaawansowane technicznie systemy gwarantujące ciągłą pracę systemów produkcyjnych, zapewniające ich odporność na utratę danych, awarie i katastrofy.

W ramach szerokiej palety usług CCA wykonujemy projekty i analizy systemów ochrony i składowania danych. Wykonanie projektu jest pierwszym krokiem do pełnego wdrożenia systemu. Projekt stanowi kompletny opis rozwiązania technicznego wraz ze specyfikacją zastosowanych komponentów, sposobem ich rozmieszczenia oraz opisem zastosowanych technologii. Uwzględnia także dobór komponentów zgodnie potrzebami i wymaganiami oraz zaleceniami dotyczącymi poziomu i sposobu ochrony danych.

Wykonujemy usługi w zakresie projektów i analiz dla poniższych systemów ochrony i składowania danych:

Wraz z przygotowanym projektem, otrzymują Państwo analizę swojego systemu teleinformatycznego pod kątem poziomu bezpieczeństwa biernego informacji. Taka analiza pozwoli podjąć właściwe i trafne decyzje podczas wdrażania systemu ochrony i składowania danych oraz określić ekonomiczne aspekty projektu. Przygotowany przez nas projekt będzie zaspokajał obecne potrzeby, jak również uwzględni możliwość jego rozbudowy w przyszłości.

W projekcie oprócz danych technicznych otrzymują Państwo wstępny kosztorys wykonania takiego systemu, a wariantowość użytych rozwiązań lub komponentów pozwoli Państwu wybrać propozycję optymalną pod względem oferowanego współczynnika bezpieczeństwa danych w stosunku do niezbędnych kosztów. W projekcie znajdują się również zalecenia ogólne, niezbędne do wdrożenia systemu ochrony danych oraz proponowany harmonogram realizacji zadania. Wstępne wykonanie projektu systemu ochrony danych skraca czas jego implementacji, umożliwia właściwie przygotować się do tego zadania oraz pozwala na prawidłowe jego wdrożenie, jednocześnie zmniejszając koszty. Gwarantuje też otrzymanie w efekcie końcowym w pełni sprawnego systemu zgodnego z oczekiwaniami Klienta.

Nota prawna